top of page

Pickleballia työpaikan liikuntapäivään!

  • Teksti: Tuomo Antikainen, kuva: Karoliina Vuorenmäki
  • 9.9.
  • 1 min käytetty lukemiseen
ree

Kaipaatko tiiminne liikuntapäivään jotain uudenlaista ja kivaa ohjelmaa? Onko padel jo kokeiltu ja tennis useimmille liian vaikeaa? Mitäpä jos kokeilisitte pickleballia, USA:n nopeimmin kasvavaa urheilulajia? Pickleballissa aloittelijatkin pääsevät äkkiä pelin makuun ja onnistumisen kokemuksia tulee kaikille nopeasti. Kaupan päälle vielä tietysti hyvä fiilis, hiki pintaan ja paljon naurua kentällä! Siinä jos missä myös tiimihenki kehittyy!


Pickleball sopii ohjelmanumeroksi myös niille työporukan jäsenille, jotka eivät valmiiksi ole mailapelihirmuja tai himokuntoilijoita. Kun kentällä on neljä taustaltaan ja kunnoltaan suht samantasoista pelaajaa, luvassa on hauskoja hetkiä!


Ota yhteyttä kun suunnittelet seuraavaa työpaikan tiimisi liikuntapäivää, tai haluat muuten vain varata lajikokeilun. Meiltä saat myös yksityis- tai pariopetusta lajin saloihin. Tai ehkä haluatte yhdessä kehittää peliporukkanne pelaamista seuraavalle tasolle?


Laita viestiä nettisivujemme yhteydenottolomakkeella – laitetaan homma tulille!

 
 
 

Kommentit


TOP-jutut
Uusimmat uutiset
Arkisto
Etsi tageilla
bottom of page